Kanka Blog

Welcome to Kanka Blog. Here we keep an online journal in different languages, kafamıza göre.

We write about our artistic progress, our discussions, updates from Atölye KA – our weekly creative session, some gıybet and random memes.

Voltrans Özel Pride Gösterimi – Special Pride Screening

HAPPY PRIDE! 2 Süper Film Birden angebotumuza Ulaş Dutlu ve Özge Özgüner’in yönettiği Voltrans filmiyle devam ediyoruz. Transfeminizm tartışmalarının yine yeni yeniden gündemde olduğu bugünlerde Voltrans’ı izlemek farz sevgili Lubunyeah.

#direnayol Özel Pride Gösterimi – Special Pride Screening

HAPPPY PRIDE! diyerekten 28. LGBTI+ Onur Haftası kutlamalarına yine bir ilki yaşatarak katılıyoruz. #direnayol ve Voltrans belgeselleri evlerinize geliyor!

Atölye Ka’dan Bildirim

Atölye KA is a workshop space for our individual works. We do 30 minutes working blocks, we share our progress in a round in the breaks and give each other feedback. If we are lucky we have live music from an instrument like İlksen’s oud or Şevval Kılıç keeping us uplifted with her funky tunes.

Ben Nerdeyim?

Ben Nerdeyim?

28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın teması açıklandı: ”ben neredeyim”.

Yorgun Turna – Ulaş Dutlu

Yorgun Turna – Ulaş Dutlu

İlk geldiğimde Türkiyelilerin sahibi olduğu bir markette kasap reyonunda temizlik yapıyordum. Olay tam olarak “anne adam et kokuyor” cümlesiydi. Arkada hep metropol fm çalıyordu. Müslüm eşliğinde makine temizliyordum. Sonra bir ay otelde çalıştım. Yavaş buldular beni. Asla zamanında bütün odayı temizlemeyi beceremiyordum. Sonra peynir anketinde çalıştım. Ekibi küçülttüler ve beni çıkardılar. Meyve suyu makinelerini de temizlemek işinde de çalıştım. Ta ki amcasını işe alana kadar. 
Üç sene az değil. Bunun toplam bir yılı sağlığımı kazanmakla ve iyileşmekle geçti. Kalan iki yılda hep baştan başlayarak Almanca öğrenmeye çalıştım. Bu sefer oluyor derken korono başladı ve ben evde kendim çalışmayı denedim. Şimdi Almanca konuştuğum bir ev arkadaşım var. Bu süreçte değiştirdiğim evler de çabası. Burada oda bulmak, ev bulmak çok zor. Ama ben şanslıydım, hiç sokakta kalmadım. Bu altıncı evim. Çok ferah bir odam var. Koltuk bile vardı odada. En çok ona sevindim.

Kanka’yla ilgili duygularım

Kanka’yla ilgili duygularım

Ulaş Dutlu yazdı <3 Kankayı düşününce ne iyi ettik de yan yana geldik diye düşünüyorum. Yakında bir de dernek olacağız. Dernek olunca Kanka Fonu da yeşerecek. Kanka Fonu getirilen yasaklara karşı film ya da belgesel yapmak isteyen insanları hem maddi  hem de yaratıcı olarak desteklemeyi hedefliyor. Hem üretmek hem de üretmek isteyen başka insanlara destek olmak amaçlarımız arasında.